BIEGANIE,  WSPOMNIENIA

6 Bieg Trzech Króli w Łodzi

W czwartek, 6 stycznia 2022 roku odbył się 6 Bieg Trzech Króli w Łodzi. Mimo pandemii i braku pełni formy, udało mi się w nim wystartować i ukończyć go. Zapraszam na krótką relację. 🙂

Prawdziwe święto biegowe

Jak co roku impreza ta, to prawdziwe święto biegowe. Po raz kolejny też gościny biegaczom udzieliła łódzka Manufaktura. Bieg odbył się na krótkim dystansie 5 kilometrów, co ułatwiło start również mniej doświadczonym zawodnikom. Atmosfera była iście świąteczna i rodzinna.

W biegu udział wzięły osoby przebrane za królów, śnieżynki, czy księżniczki. Była nawet gwiazda, która prowadziła ich do Betlejem. Wszyscy zawodnicy otrzymali po biegu pamiątkowy medal oraz gorącą grochówkę i herbatę.

6 Bieg Trzech Króli w Łodzi – pamiątkowy medal

Ograniczenia covidowe

Niestety w tym roku ilość zapisanych zawodników zmniejszono do 1500. Ostatecznie wystartowało 1195 osób. Zapisanych było ponad 100 więcej, jednak nie wszyscy dotarli na start. Mogło to być spowodowane zarówno trwającą pandemią covid-19, jak i trudnymi, zimowymi warunkami pogodowymi. Temperatura wyniosła  około minus 3 stopnie, wiał silny, przenikliwy wiatr, a dodatkowo podczas części biegu sypał gęsty śnieg.

Pakiet startowy

Dla wszystkich uczestników biegu organizatorzy przygotowali pakiet startowy. To oczywiście numer startowy z chipem i medal dla tych, którzy bieg ukończą. Był też napój, przekąska węglowodanowa, „komin” do biegania, okolicznościowy worek, a także żele pod prysznic i kupony zniżkowe do restauracji od sponsorów biegu.

Bieg Trzech Króli w Łodzi nie jest biegiem stricte charytatywnym, jednak podczas rejestracji można było przekazać datek na Fundację Siepomaga na leczenie kilkumiesięcznego Leonka, cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni. Staram się wspierać tego typu inicjatywy, a o bieganiu charytatywnym pisałem niedawno odrębny artykuł.

Forma powoli wraca

Choć warunki pogodowe były dosyć trudne, to ja mimo wszystko lubię biegać zimą. Trzeba ubrać się „na cebulkę” w poliestrową odzież funkcyjną, a ilość warstw należy dobrać do warunków na zewnątrz. Od kilku lat wyznaje zasadę: „Be bold, start cold”, czyli „bądź odważny, zacznij gdy Ci zimno”. Czasem pierwsze wrażenie zimna po wybiegnięciu z domu nie ma nic wspólnego z tym, jak spocony wracam po godzinnym treningu.

6 Bieg Trzech Króli w Łodzi chciałem ukończyć w czasie poniżej 30 minut. Dopiero wracam do formy, którą straciłem po przechorowaniu wiosną 2021 roku covida. Jednak czas 28:33 jaki osiągnąłem w pełni mnie zadowolił. To dobry prognostyk przed marcowym Półmaratonem Warszawskim, który pobiegnę charytatywnie dla Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie!

Informacyjnie podam, że bieg wygrał Mateusz Gos z Warki z czasem 15:10, a najszybszą z kobiet była Dominika Wiecha z Łodzi z czasem 18:37.

Łódź pięknieje

Z roku na rok Łódź pięknieje. Oświetlony rynek Manufaktury robi dobre wrażenie. Podobnie ulica Piotrkowska.

Łódź – ulica Piotrkowska

Miasto Łódź jest liderem jeśli chodzi o rewitalizację pięknych budynków mieszkalnych i pofabrycznych, wybudowanych w XIX i na początku XX wieku.

Takim przykładem niewątpliwie jest właśnie łódzka Manufaktura. Miasto zostało również docenione przez czasopismo Traveler National Geografic jako jedno z 25 wyjątkowych miejsc na świecie wyróżnionych w plebiscycie BEST OF THE WORLD 2022 w kategorii zrównoważony rozwój.

Także śpiesz się zwiedzać Łódź, zanim latem zaleje ją fala turystów! 🙂 Oczywiście, jeśli pandemia pozwoli. Jednak dla miasta to mega wyróżnienie. 🙂

Biegaj! Nie bój się!

Nie bój się zimy! Biegaj, ruszaj się dla zdrowia i kondycji. Endorfiny są za darmo, a organizm dotleniony – choć na pewno trzeba uważać na smog. Omijać osiedla starych domków i nie biegać w godzinach, kiedy akurat rozpalają w piecach. No cóż! To jeszcze mankament w niektórych miastach, wydający się nie do przeskoczenia. Ale generalnie ruch to zdrowie. Ci, którzy nie są aktywni również wdychają ten sam smog.

Jeśli jeszcze nie biegasz może zachęcę Cię moim krótkim poradnikiem 7 moich rad jak zacząć biegać.

A może już dziś zapisz sobie w kalendarzu Bieg Trzech Króli w Łodzi i spotkamy się w przyszłym roku na trasie? 🙂 Co o tym sądzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *