PODRÓŻE,  POLSKA,  WSPOMNIENIA

Jarmark bożonarodzeniowy w Warszawie

Zupełnie przypadkiem trafiliśmy na jarmark bożonarodzeniowy w Warszawie. W mediach społecznościowych aż roi się od relacji z różnych miast, ukazujących piękne przedświąteczne dekoracje. Będąc akurat w stolicy postanowiliśmy przejść się i pooglądać te wszystkie cudeńka. Dziś nie będzie dużo czytania, za to więcej oglądania. 🙂 Zapraszam.

Największa choinka

Na Placu Zamkowym stoi największa choinka w Warszawie. Naprawdę robi wrażenie. Nasz spacer rozpoczęliśmy właśnie tutaj.

Dodatkowo Zamek Królewski ozdobiono przy pomocy przesuwających się, świątecznych dekoracji świetlnych.

Lodowisko na Starym Mieście

Na rynku Starego Miasta wokół pomnika warszawskiej Syrenki urządzono lodowisko. Mieszkańcy Warszawy szusują na łyżwach, oświetleni girlandami lampek. I tutaj ustawiono pokaźnej wielkości choinkę.

Stragany świąteczne

Tradycyjnie stragany świąteczne ustawiono wzdłuż murów Starego Miasta przy ulicy Podwale. Było ich kilkadziesiąt. Można było tam nabyć zarówno „chińszczyznę”, jak i ręcznie robione wyroby świąteczne.

Na uwagę zasługiwały stoiska z wykonanymi ręcznie poduszkami, bombkami, czy lizakami. 🙂 Były też owoce w czekoladzie.

Tych stoisk nie było jednak wiele. Szczerze mówiąc spodziewaliśmy się bogatszej oferty – brakowało choćby świątecznych, dekorowanych pierniczków, czy też okolicznościowych kartek i stroików. Jednak obejrzeć na pewno warto.

Nowy Świat

Ulica Nowy Świat jest świątecznie oświetlona na całej długości. Dodatkowo na weekend jest zamykana i służy mieszkańcom jako deptak. W sobotni wieczór było sporo ludzi – to dobre miejsce na spacer całą rodziną.

Dodatkowo na wysokości ulicy Bednarskiej dla dzieci zorganizowano karuzelę.

Tuż obok świątecznie przystrojonego Hotelu Bristol ustawiono tunel świetlny, który w połączeniu z muzyką Straussa przenosi nas w klimat Wiednia. Rzeczywiście podobny tunel, z tym że z roślin spotkaliśmy w ogrodach pałacu Schönbrunn w stolicy Austrii.

Przy pomniku Kopernika kolejne dekoracje – stylizowany konny tramwaj i oświetlony budynek Polskiej Akademii Nauk. Niestety ze względu na tłum ludzi trudno było zrobić dobre ujęcie.

Słodkich świąt

Wzdłuż Nowego Światu od ulicy Świętokrzyskiej do ronda de Gaulle’a słodkich świąt życzy firma Ferrero Rocher.

Wow! Szkoda, że te wielkie bombki nie są z prawdziwej czekolady! 🙂 Naprawdę piękne, niepowtarzalne dekoracje.

Bóg się rodzi!

Zastanawialiśmy się, dlaczego te imprezy nazywają się jarmarkami bożonarodzeniowymi, skoro nie ma tam nawet najmniejszego wspomnienia o Bożym Narodzeniu. Nie pokazuje się, czyje to jest święto. To przecież Bóg się rodzi! Czy pośród tych światełek, słodyczy, mikołajów, reniferów, muzyki i zakupów potrafisz znaleźć czas, na choćby chwilę refleksji czyje to są urodziny? Czy aby na pewno mikołaj jest głównym bohaterem tych świąt? Warto nad tym pomyśleć. Ale oczywiście i ten świecki jarmark również polecamy zobaczyć! 🙂

Oglądając jarmark trochę zmarzliśmy, bo spacer zajął nam około dwóch godzin. Wracamy do domu, ale za rok przyjedziemy tu znowu. 🙂

Odwiedź jarmark bożonarodzeniowy w Warszawie, jeśli trafi Ci się taka okazja. A może potrzebujesz noclegu w stolicy? Możesz skorzystać z hotelu Sangate Hotel Airport, gdzie dla Czytelników bloga TRAVELANDRUN mamy stałą 15 % zniżkę na noclegi! Polecam! 🙂 My też tam nocujemy!

Napisz proszę w komentarzach – podobało Ci się?

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *