PODRÓŻE,  POLSKA,  WSPOMNIENIA

Jarmark bożonarodzeniowy w Kutnie

Dziś zapraszam Cię na jarmark bożonarodzeniowy w Kutnie. Jak już zapewne wiesz, Kutno to moje rodzinne miasto. Pięknie wygląda w zimowej scenerii. Dziś nie będzie dużo czytania, a więcej obrazków. Chodźmy na spacer! 🙂

Świąteczny wystrój

Świąteczny wystrój miasta rozpoczęto już w końcu listopada, a w mikołajki – 6 grudnia oficjalnie zapalono światełka na choince na Placu Wolności.

Wygląda naprawdę pięknie, a w dodatku udało mi się ją sfotografować przyprószoną śniegiem.

Wielkie, świecące prezenty odbijają się w błyszczących bombkach. Ciekawe, co tam w środku mikołaj przygotował? 🙂 Plac Wolności to dobre miejsce na spacer całą rodziną.

Tradycyjnie oświetlony jest główny deptak miejski, czyli ulica Królewska oraz Plac Piłsudskiego.

Tu znajduje się Urząd Miasta, który również udekorowano świecącymi ornamentami świątecznymi.

Jarmark bożonarodzeniowy

Jarmark bożonarodzeniowy odbył się w dniach 18-19 grudnia 2021 roku właśnie na wspomnianym Placu Piłsudskiego przed Urzędem Miasta.

Ustawiono tu kilkanaście straganów oferujących między innymi rękodzieło, ale też i regionalne produkty spożywcze, takie jak choćby miód. Było też stoisko z pierogami oraz goframi.

Największą atrakcją, szczególnie dla dzieci była „żywa szopka”. W specjalnie do tego zaadaptowanych, drewnianych wiatach można było zobaczyć żywe zwierzęta – kozy, lamę, alpaki i króliki.

Wewnątrz „żywej szopki” bardzo podobała mi się szopka drewniana, rzeźbiona w stylu ludowym. Podobną można było zobaczyć także na stoisku z rękodziełem.

To bardzo ważne, w mojej ocenie, aby pokazywać kto jest prawdziwym bohaterem tego święta i dlaczego nazywa się ono Boże Narodzenie. Szopka, ukazująca narodzonego Jezusa to piękny element świątecznego wystroju. Ponadto na placu słychać było przez głośniki tradycyjne, polskie kolędy, które dodatkowo podkreślały duchowy wymiar tych świąt. Tego odniesienia do Bożego Narodzenia brakowało mi na jarmarku w Warszawie, na którym byliśmy tydzień wcześniej. Było tam bajecznie kolorowo, ale jakoś tak ubogo duchowo. Ale to tylko moja ocena.

Był na placu także nadmuchiwany mikołaj, a obok darmowa karuzela dla najmłodszych. Wewnątrz tradycyjnej już bombki można było sobie zrobić zdjęcie całą rodziną.

Pięknie wygląda Kutno w scenerii zimowej i w świątecznej oprawie. Zapraszam Cię do mojego miasta jeśli będziesz akurat w okolicy, lub przejazdem. A może spotkamy się na charytatywnym Biegu na WOŚP, który już od kilku lat jest organizowany w naszym mieście?

To tyle na razie zimą! Jednak najpiękniej Kutno wygląda latem, kiedy kwitną róże! Przyjedź i zobacz! Naprawdę warto. Kutno Miasto Róż naprawdę wówczas zachwyca!

Warto też rozejrzeć się po najbliższej okolicy, pospacerować, czy pojeździć na rowerze. 🙂 Może tam gdzie mieszkasz również są piękne, świąteczne dekoracje! 🙂

Napisz proszę w komentarzach – podobał Ci się jarmark bożonarodzeniowy w Kutnie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *