WSPOMNIENIA

Blog TRAVELANDRUN kończy 2 lata!

Mój blog Travelandrun kończy 2 lata! 26 listopada 2019 roku ukazał się pierwszy wpis pt. Pierwszy krok. Dziękuję, że jesteś ze mną i dzięki Tobie mam dla kogo pisać! 🙂 Co się udało, a co nie, co najchętniej czytaliście i jakie są plany na kolejny rok? O tym piszę poniżej. Zapraszam! 🙂

Co udało się w tym roku zrealizować?

Wzrost liczby Czytelników

Na pewno największym sukcesem jest wzrost liczby Czytelników o prawie 870 % (!). Jeszcze rok temu bloga czytało 100 osób, teraz jest Was prawie 870. Dziękuję serdecznie! Jeszcze bardziej cieszy fakt, że dzięki Wam udoskonalam swój warsztat pracy. Dzielicie się swoimi doświadczeniami, zdjęciami, a także zwracacie uwagę na moje błędy. 🙂 Ostatnio ukazał się nawet artykuł pt. Egipt –porady praktyczne – aktualizacja, który został uzupełniony właśnie dzięki Waszym radom i wskazówkom. Fajnie, że tworzy się świadoma społeczność, która chce sobie pomagać we wspólnym podróżowaniu. 🙂

Regularność

Pisałem już o tym rok temu, że obawiałem się braku regularności. Jednak podstawowe założenie, że publikuję minimum 1 post tygodniowo zostało zrealizowane – tekst, który właśnie czytasz ma numer 105. 🙂 Nie było to łatwe i często przychodziło zniechęcenie, tym bardziej, że napisanie i opublikowanie artykułu zajmuje mi nawet 8 do 12 godzin w tygodniu. Pisanie tekstu, obróbka zdjęć, „wklejanie” do WordPressa, pozycjonowanie, umieszczanie w mediach społecznościowych to czasochłonne czynności. Ale udało się. Choć jednak to jedna czwarta etatu. 😉

Facebook

W zeszłym roku dołączyłem do Facebooka, choć cały czas uczę się jego obsługi. Jestem też uczestnikiem wielu grup podróżniczych i kilku biegowych, na których regularnie publikuję posty. Dziękuję wszystkim za lajki i udostępnianie. 🙂

Wyjazdy

W 2020 roku ze względu na pandemię covid-19 przełożyliśmy wycieczkę objazdową po Turcji Orient Extra z biura podróży Itaka. Udało się jechać na nią w tym roku. Kilka artykułów z niej już się ukazało, ale wkrótce będą kolejne. Udało się zrealizować przedłużony city-break w Kijowie, który również „rozmył się” w 2020 roku. Byliśmy też w przecudnej, włoskiej Bolonii – również na city-break’u. Odkryliśmy jej mniej znane ciekawostki i zjedliśmy pyszne włoskie lody! 🙂

Biegi

Tu pandemia namieszała najwięcej. Jednak udało mi się w tym roku pobiec w Biegu Niepodległości w Skierniewicach i w Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run w Łodzi.

Blog TRAVELANDRUN kończy 2 lata! Prezenty dla Ciebie

Bonusy dla Czytelników

To moja szczególna radość. Dzięki współpracy z Hotelem Sangate Airport w Warszawie dostaliśmy 15 % zniżkę na noclegi dla Czytelników bloga. Podczas rezerwacji należy wpisać kod: travelandrun, a zniżka nalicza się z automatu. Jeśli wylatujesz rano z Okęcia, masz bieg w stolicy, lub po prostu potrzebujesz noclegu to idealne rozwiązanie. My też tam nocujemy. 🙂 Poza tym mają parking dwa razy tańszy niż na lotnisku, a dojście zajmuje 15 minut.

Otrzymaliśmy też 25 % zniżki na wszystkie kursy online w Strefie Kursów. Należy wpisać kod rabatowy: travelandrun. Rozwój samego siebie to najlepsza inwestycja. Mają w ofercie ponad 400 kursów, a skorzystało już ponad 200 tysięcy kursantów. Dołącz i Ty, a może podaruj komuś wspaniały prezent na zbliżające się święta? 🙂

Pielgrzymki

Pielgrzymki piesze do Częstochowy w tradycyjnej formie zostały drugi rok zawieszone. Można było iść tylko jeden dzień, w związku z tym postanowiłem intencje zawieźć na rowerze. Odbyłem w tym roku dwie pielgrzymki rowerowe na Jasną Górę – pierwszą w maju, a drugą w październiku. Polecam, to naprawdę nic wielkiego. Tylko strach ma wielkie oczy.

Czego nie udało się zrealizować?

Ze względów zdrowotnych nie udało mi się pobiec jesiennego Półmaratonu Warszawskiego. Niestety prawdopodobnie przechorowany wiosną covid-19 i nieregularne treningi spowodowały spadek mojej formy biegowej. Ale na szczęście już trenuję!

Nie udało się też rozszerzyć gamy mediów społecznościowych, jak choćby Instagrama.

Nesebar

A co najchętniej czytaliście?

Absolutnym hitem okazał się artykuł Nesebar – perła bułgarskiego wybrzeża. To około 8% wszystkich odsłon. Wielu z Was tam było, więc zapewne budziło to wspomnienia. Przysyłaliście ciepłe komentarze i piękne zdjęcia. W nas również wspomnienia odżyły.

Na drugim miejscu znalazł się artykuł Egipt – porady praktyczne, o którym już wcześniej pisałem. A jeśli chodzi o sam Egipt najbardziej spodobały się Wam Obrazki z Kairu, które zajęły trzecie miejsce.

Bardzo poczytne są też artykuły z tegorocznego wyjazdu do Turcji – Turcja – porady praktyczne i Co warto zobaczyć w Antalyi? Jednak obydwa z nich ukazały się dopiero latem tego roku, więc nie mogę ich porównywać z wpisami, które istnieją na blogu już cały rok. Chętnie też czytaliście pozostałe artykuły z Bułgarii, czy Maroka.

Napiszę jeszcze o artykule, który zajął czwarte miejsce – to mój krótki poradnik 7 moich rad, skąd brać pieniądze na podróże? Kilka wypróbowanych sposobów napisanych „od serca” okazało się strzałem w dziesiątkę! Sądząc po życzliwych komentarzach to był temat, którego szukaliście.

Blog TRAVELANDRUN kończy 2 lata! A jakie plany?

Jakie plany na kolejny rok?

Jak zwykle, życie napisze najpiękniejszy scenariusz. Miejmy nadzieję, że bardziej przewidywalny, biorąc pod uwagę trwającą pandemię.

Wiosną 2022 roku planuję już po raz kolejny wystartować charytatywne w Półmaratonie Warszawskim dla Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie. Rozpocząłem już treningi. 🙂 W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, którzy wsparli zbiórkę środków na ten cel w moich dotychczasowych biegach. Zawsze można na Was liczyć! 🙂 A w takich inicjatywach liczy się dosłownie każda złotówka.

Mam jeszcze kilka pomysłów technicznych jak poprawić formę przekazu, czy jakość zdjęć. Dlatego wciąż się uczę i pogłębiam wiedzę w tym zakresie.

Podziel się ze mną proszę w komentarzach. Podoba Ci się mój blog? A może widzisz jakąś potrzebę zmiany? Może masz jakieś spostrzeżenia, czy uwagi? Napisz proszę!

Zapraszam Cię dalej do lektury i do podawania dalej! Korzystaj ze zniżek, które już udało mi się wynegocjować! Mam nadzieję, że za rok będzie ich więcej. A już kończąc życzę Ci wielu wrażeń i ładnej pogody podczas Twoich podróży, czy treningów. Dzięki za wszystko! 🙂 Pozdrawiam Paweł 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *