BIEGANIE,  WSPOMNIENIA

III (nie) Nocny Bieg dla WOŚP w Kutnie.

W niedzielę, 31 stycznia 2021 roku, odbył się w Kutnie III (nie) Nocny Bieg dla WOŚP. Organizatorem biegu była firma OCRLand, wspierana przez Urząd Miasta Kutno. Tym razem, ze względu na panującą pandemię koronawirusa bieg miał charakter sztafety. Każdy zawodnik z trzyosobowego zespołu biegł pętlę około 800 metrów, a następnie odpoczywał w wyznaczonym boksie w czasie, kiedy biegli jego dwaj koledzy. Wystartowało 25 trzyosobowych zespołów w dwóch turach. Nie była prowadzona klasyfikacja, bieg trwał przez godzinę, a „zwycięzcami” była drużyna, która przebiegła najwięcej okrążeń. Cały dochód ze sprzedaży pakietów startowych został przekazany na wsparcie 29 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dyrygowanej, jak co roku, przez Jurka Owsiaka. Tegoroczna zbiórka zostanie przekazana na wyposażenie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Sześcionogi – Tomek, Paweł i Cezary.

Sześcionogi na start!

Nasza trzyosobowa drużyna nazywała się Sześcionogi. Z kolegami – Tomkiem i Cezarym skrzyknęliśmy się kilka dni przed imprezą. Wszyscy trzej na codzień biegamy amatorsko, niezależnie od pory roku. 🙂

III (nie) Nocny Bieg dla WOŚP w Kutnie

Bieg zorganizowano w parku nad rzeką Ochnią, na odkrytym terenie z zachowaniem wszelkich wymogów zapobiegania pandemii. Pogoda dopisała, było minus 2°C, a świecące pięknie słońce odbijało się od leżącego wokół śniegu. Godzina upłynęła nie wiadomo kiedy, a nam udało się przebiec łącznie 17 okrążeń. Najlepsi „wykręcili” 18, tak że nam poszło rewelacyjnie, tym bardziej, że byłem jednym z najstarszych uczestników biegu. 🙂

Podobnie jak w poprzednich, także i w tym roku, na uczestników czekał piękny, pamiątkowy medal. III (nie) Nocny Bieg dla WOŚP w Kutnie był jednocześnie moim trzecim startem w tej imprezie. W 2019 roku trasę wytyczono w Parku Traugutta w Kutnie, wielu zawodników zaliczyło wywrotki, ale humor dopisywał. W 2020 roku bieg odbył się ulicami Kutna i utwardzonymi alejkami.

Urząd Miasta w Kutnie.

Ładnie wyglądał też oświetlony, specjalnie na WOŚP, Urząd Miasta w Kutnie. Wspieram inicjatywę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od początku istnienia.

Biegaj charytatywnie!

Od kilku lat biegam charytatywnie przede wszystkim po to, żeby pomagać. Choć można jednocześnie walczyć i o „życiówkę”, jeśli trasa jest atestowana. Biegam charytatywnie, bo mogę połączyć swoją pasję z potrzebami drugiego człowieka. Kilka takich biegów już ukończyłem. O bieganiu charytatywnym pisałem więcej w zeszłorocznym wpisie pt. „II Bieg na WOŚP w Kutnie”. Wiem, jakie to ważne i staram się nie poddawać.

Żałuję, że w tym roku w związku z pandemią po raz kolejny odwołano Półmaraton Warszawski, w ramach którego zbieram pieniądze na Fundację Rak’n’Roll. Bieganie charytatywne nauczyło mnie hartu ducha i nie poddawania się! Jakże mógłbym zawieść kogoś, kto czeka na moją pomoc!? Nauczyło mnie odpowiedzialności.

Jeśli chcesz zacząć biegać i pomagać życzę Ci powodzenia! Na pewno znajdziesz bieg o dystansie odpowiednim dla Ciebie!

Co sądzisz o biegach charytatywnych? Może podzielisz się ze mną swoimi przemyśleniami w komentarzach? 🙂

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *