O MNIE

O autorze.

Cześć. 🙂 Nazywam się Paweł Rozpiórski i jestem autorem bloga www.travelandrun.pl, który właśnie czytasz. Blog istnieje od listopada 2019 roku. Chcesz mnie bliżej poznać? Zapraszam!

Kim jestem?

Urodziłem się w 1970 roku w Kutnie, gdzie do dziś mieszkam. Od dzieciństwa byłem niespokojnym chłopakiem, ciekawym świata i zainteresowanym, co tam jest „za winklem”. Dziś zostałbym zakwalifikowany, jako typowe ADHD. 🙂 Wychowali mnie moi Dziadkowie, przedwojenni nauczyciele. Babcia uczyła geografii. Encyklopedia i Atlas Świata to były obok Elementarza moje pierwsze książki. Nie było wtedy internetu, a do 12 roku życia nie miałem kolorowego telewizora! Zbierałem znaczki i grałem w kapsle oklejone flagami państw. Czytałem książki Szklarskiego, a w podstawówce założyliśmy kółko geograficzne.

Kilka razy byłem na wczasach z Rodzicami, w liceum podróżowałem już sam, a na studiach wyjechałem na praktyki do Norwegii i Anglii.

Ukończyłem studia rolnicze na SGGW w Warszawie i Marketing na Akademii Rolniczej w Poznaniu. Dziś pracuję na etacie i jestem urzędnikiem. Kilka razy podróżowałem służbowo z pracy do krajów zachodniej Europy i byłego Związku Radzieckiego.

Mam najlepszą Żonę pod słońcem i dwoje dorosłych Dzieci. Przez wiele lat jeździliśmy w góry, głównie do Białego Dunajca do zaprzyjaźnionych Górali i dużo chodziliśmy po Tatrach.

Lubię podróże, bieganie (stąd nazwa bloga), jazdę na rowerze, pracę w ogrodzie, fotografię i podglądanie przyrody. Kilka razy do roku podróżujemy z Żoną indywidualnie lub z biurem podróży. Chodzę też, lub jeżdżę rowerem, na pielgrzymki. 🙂

Lubię gotować i jeść, lubię sypaną herbatę i kawę espresso. Lubię też spać (wiadomo – wiek). 🙂 Mam świadomość, że być może nie zdobędę już ośmiotysięcznika zimą, ale wciąż stawiam sobie nowe cele – dostosowane do mojego wieku i możliwości. Niestety, „latka lecą, uroda zostaje, ale latka jednak lecą”…

Kim nie jestem?

Nie jestem zawodowym podróżnikiem – opisuję podróże, na które uda mi się wyjechać wykorzystując urlop i posiadane środki finansowe. Przez lata nauczyłem się skąd je brać.

Nie jestem wyczynowym biegaczem – biegam dla zdrowia i przyjemności, choć stawiam sobie często ambitne cele. Propaguję bieganie dla zdrowia. Z własnego doświadczenia wiem, że bieganie poprawia wyniki lekarskie i samopoczucie.

Nie jestem dziennikarzem, ani polonistą – piszę całym sercem i całym umysłem tak, jak ja to czuję i widzę, nie ubarwiam. Staram się opisywać i pokazywać ludzi, ich życie, zwyczaje, codzienność.

Nie jestem copywriterem, ani informatykiem – prowadzę bloga na WordPressie i wciąż się uczę. Mam jeszcze dużo do zrobienia w kwestiach technicznych, ale bieganie długodystansowe nauczyło mnie nigdy się nie poddawać!:)

Nie jestem profesjonalnym fotografem – robię zdjęcie tam, gdzie akurat jestem i w takich warunkach, jakie napotkam. Moje ADHD nie pozwala mi czekać godzinami na to jedyne ujęcie. Pokazuję świat taki, jaki jest!

Po co założyłem bloga?

Zbierałem się do tego około trzech lat, ale impulsem był konkurs na portalu Fly4free jesienią 2019 roku, w którym za własne wspomnienia z Norwegii, wygrałem książkę Ani i Marcina Nowaków pt. „Podróżuj lepiej”.

Zawsze miałeś lekkie pióro” – powiedziała wtedy moja Żona, która zna mnie przecież jak nikt inny, bo razem chodziliśmy do liceum.

Piszę o podróżach i bieganiu – to moje pasje! Piszę, żeby dzielić się doświadczeniami, przeżyciami i spostrzeżeniami. Dzięki temu wiele faktów udaje mi się ocalić od zapomnienia. Może i Tobie się to przyda, np. planując wakacje?

Pisanie bloga uczy też cierpliwości, wytrwałości, determinacji i systematyczności!

Szukasz inspiracji?

Zapraszam Cię do lektury mojego bloga www.travelandrun.pl. Możesz zapisać się na newsletter, lub polubić mnie na Facebooku.

Zapraszam też do osobistego kontaktu przez e-mail: pawel.travelandrun@gmail.com.

Dzięki, że jesteś! Pozdrawiam. Paweł Rozpiórski – travelandrun 🙂

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *