EGIPT,  PODRÓŻE

Egipt – Bogowie i Faraonowie

Cześć. 🙂 „Bogowie i Faraonowie” to nazwa wycieczki objazdowej z oferty biura podróży ITAKA. Byłem tam z Żoną w lutym 2019 roku. Zapraszam Cię na cykl artykułów z Egiptu, który przygotowuję. Była to cudowna wycieczka pokazująca cały Egipt w pigułce. To był nasz pierwszy w życiu wyjazd do Egiptu.

Egipt. Bogowie i Faraonowie. Dolina Królów. Grobowce Faraonów.

A co w programie?

Zobaczymy wspaniałe świątynie, piramidy i przebogato ozdobione grobowce faraonów. Będziemy płynąć trzy dni statkiem po Nilu. Odwiedzimy przepiękny egzotyczny ogród, wioskę nubijską i wielką tamę w Assuanie. Zobaczymy fatamorganę, pokaz Światła i Dźwięku przy piramidach i wspaniałą kolekcję Muzeum Egipskiego mieszczącego się jeszcze w starym budynku w Kairze.

Egipt. Piramidy w Gizie.

Będziemy poruszać się autobusem, busem, łodzią żaglową – feluką, motorówką, statkiem po Nilu, wielbłądem, dorożką i samolotem linii egipskich z Assuanu do Kairu.

Będzie trochę porad praktycznych, garść własnych obserwacji i jak zwykle opisy naszych relacji nawiązanych z mieszkańcami. Wszystko ozdobione autorskimi zdjęciami z archiwum prywatnego www.travelandrun.pl.

Wycieczka objazdowa ma swoją specyfikę. Zwiedza się dużo i w szybkim tempie. Dobrze jest przygotować się merytorycznie do wyjazdu, żeby wiedzieć z grubsza, co gdzie będzie się zwiedzać, bo naprawdę po kilku dniach te wszystkie „kamienie” mogą się wydać jednakowe. Masz, więc teraz chwilę, żeby się przygotować! Wkrótce ruszamy!!! 🙂

A dla tych wszystkich, którzy wybierają się do Egiptu przygotowałem specjalny poradnik. 🙂

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *