BIEGANIE

No to pobiegamy – ruszają zawody!

Cześć. 🙂 Z wielką radością odebrałem informację, że w dniu 05 września 2020 roku odbył się w Łęczycy Bieg Rycerski. Był on przeniesiony w tegorocznej wiosny ze względu na koronawirusa. Zawody więc ruszyły! Co prawda trochę żałuję, bo o tym biegu nie wiedziałem i nie wziąłem w nim udziału. Poza tym nie przypuszczałem, że skoro odwołano Kutnowską Zadyszkę z dnia 13 września, to lokalne zawody w ogóle startują. A jednak! Bieg Rycerski w Łęczycy to dobry prognostyk, że jeszcze jesienią pobiegamy! Choć ja na razie wirtualnie.

Moje biegi wirtualne.

Ciekawi Cię na czym polegają biegi wirtualne? Mnie też, bo to moje pierwsze zawody rozgrywane w ten sposób. Bez odbioru pakietów startowych, bez wspólnej rozgrzewki na scenie, stoisk na expo, czy spotkań ze znajomymi. Bez strzału startera, bez wolontariuszy uwijających się na punktach odżywczych, aby podać Ci wodę i odżywki, bez medali na mecie… Inaczej prawda? Sam nie wiem jak to będzie wyglądało, ale zaraz po biegu na pewno to opiszę.

Muszę sam wyznaczyć trasę, a podczas biegu zmagać się z samym sobą, bez wsparcia innych zawodników, choćby uśmiechem, czy przybiciem „piątki”. Sam muszę zadbać o nawodnienie i odżywienie na trasie. Na razie mam zaplanowane dwa biegi wirtualne. Wiem tylko z grubsza, że po zalogowaniu otrzymuje się aplikację, na której w danym dniu trzeba przebiec wybrany dystans i wysłać trasę oraz czas do organizatorów. Szczegóły będę poznawał już w trakcie.

Pierwszy półmaraton biegnę 26 lub 27 września 2020 roku – w tym terminie odbywa się 42 Maraton Warszawski. Maraton udało się zorganizować „na żywo” w Warszawie – w ciągu 2 dni przebiegnie go łącznie 1000 zawodników – w czterech turach po 250 osób. Równolegle będą odbywały się biegi wirtualne na dystansie maratonu, półmaratonu, 10-ciu i 5-ciu kilometrów. Zapisałem się właśnie na ten półmaraton.

Drugim, na pewno ważniejszym wydarzeniem, są przeniesione z 17 marca 2020 roku Mistrzostwa Świata w Półmaratonie w Gdyni. Odbędą się 17 października. Również rozgrywane wirtualnie, gdyż zapisało się na nie prawie 30 tysięcy zawodników i nie ma możliwości w trakcie pandemii rozegrać takich zawodów. A szkoda, bo miał to być bieg z największą ilością uczestników w historii polskich biegów. Jednak nie wszystko stracone – dzięki opcji wirtualnej organizatorzy zachęcają zawodników z całego świata do podjęcia w tym dniu wyzwania i startu w zawodach. Szacują, że może wystartować 100 tysięcy ludzi i byłby to najliczniejszy bieg w ogóle w historii biegów na świecie! 🙂

Moje biegi charytatywne.

Zapraszam Cię też do wsparcia mojej zbiórki charytatywnej na Fundację Rak’n’Roll w ramach 15 Półmaratonu Warszawskiego. Link do mojej zbiórki TUTAJ.

Co prawda zawody dopiero 28 marca 2021 roku, ale w 2020 roku nie odbyły się w ogóle i tym bardziej chorzy na raka podopieczni Fundacji czekają na wsparcie.

To już mój trzeci start dla podopiecznych Fundacji Rak’n’Roll – Wygraj Życie! Dzięki wszystkim Wam, którzy wsparliście moje dotychczasowe zbiórki. Czy tym razem uda nam się uzbierać 2021 złotych? Jestem przekonany! A liczy się naprawdę każda złotówka.

O bieganiu charytatywnym pisałem też w artykule pt. II Nocny Bieg dla WOŚP w Kutnie – biegaj i pomagaj!.

Liczę na Twoje wsparcie i wiem, że po raz kolejny się nie zawiodę, a na razie – pędzę na trening. Dwa półmaratony w ciągu 3 tygodni to w moim wieku duże wyzwanie. 🙂

A może podejmiesz decyzję i wystartujesz wirtualnie choćby na „piąteczkę”? Dla zainteresowanych szczegóły na stronie Maratonu Warszawskiego. Pozdrawiam. Paweł 🙂

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *