PODRÓŻE,  POLSKA

Hotel NOVOTEL CENTRUM w Warszawie – spełnione marzenie.

Cześć. 🙂 Dwa najbliższe wpisy będą o warszawskich hotelach z sieci ALL – Accor Live Limitless. Najlepsze artykuły pisze samo życie i tak też zadziało się w naszym przypadku. Nie będą to teksty sponsorowane, ale mój dowód wdzięczności za to jak zostaliśmy obsłużeni w tej sieci hoteli i jaką pomoc uzyskaliśmy od jej pracowników. Żeby przenocować ludzi nie wystarczą same hotele – potrzebni są też inni LUDZIE.

Ale do rzeczy. Pamiętasz Hotel FORUM w Warszawie – taki piękny, majestatyczny i żółciutki na rogu Marszałkowskiej i Alei Jerozolimskich? Pamiętam go z czasów studiów, a także z filmów z końca ubiegłego wieku. Był i jest synonimem luksusu. Teraz nazywa się NOVOTEL CENTRUM.

Hotel NOVOTEL CENTRUM w Warszawie. Widok na Pałac Kultury i Nauki.

Zawsze z Żoną mieliśmy marzenie, żeby przenocować tam w pokoju z widokiem na Pałac Kultury. Wspólnie z naszymi dorosłymi już Dziećmi postanowiliśmy zafundować mojej Żonie taki weekendowy pobyt. Okazja do tego była wyjątkowa – Jej 50-te urodziny. Do tego miał być obiad w restauracji i spektakl teatralny – po prostu bajka!

Cena za ten pokój w popularnej internetowej wyszukiwarce nie była jednak zachęcająca, ale coś mnie tknęło, żeby zadzwonić bezpośrednio do hotelu. Bardzo miła Pani wysłuchała moich życzeń i zaproponowała mi cenę niższą o około 20 procent. Zapytała też, czy mamy kartę Stałego Klienta, a gdy usłyszała, że nie – również ją zaproponowała, co obniżyło cenę o kolejne 10 procent. W końcu gdy dowiedziała się, jaka to będzie okazja – dołożyła jeszcze w cenie pokój o podwyższonym standardzie. Mam nadzieję, że nie zdradzam tajemnic handlowych hotelu, ale tak właśnie było.

Zameldowania dokonaliśmy online, tak że podczas przyjazdu wystarczyło tylko pokazać dowód osobisty. Płatności dokonałem kartą.

Hotel NOVOTEL CENTRUM w Warszawie. Urodzinowa kartka dla Żony.

W pokoju kolejne zaskoczenie – okolicznościowy torcik, cukierki i własnoręcznie wypisana kartka z życzeniami dla mojej Żony. Naprawdę miło – tego się nie spodziewaliśmy. No i te widoki! 🙂

Hotel NOVOTEL CENTRUM w Warszawie. Widok na Pałac Kultury i Nauki.

Wyszły piękne zdjęcia z oświetlonym na tęczowo Pałacem Kultury. Na wyposażeniu pokoju był czajnik z kawą i herbatą, łapcie, szlafroki i oczywiście wszystkie potrzebne kosmetyki w łazience.

Hotel NOVOTEL CENTRUM w Warszawie. Widok w kierunku Stadionu Narodowego.

Na 31 piętrze hotelu znajduje się strefa fitness i wellness, gdzie korzystałem z sauny. Stamtąd można też zrobić zdjęcia w stronę Stadionu Narodowego. To był marcowy weekend, ale pogoda na zdjęcia dopisała. Wstrzeliliśmy się idealnie bo za tydzień teatry i hotele zostały zamknięte ze względu na koronawirusa.

Śniadanie jedliśmy w hotelowej restauracji na dole. Bardzo duży wybór wszystkich wiktuałów, ale nie można się dziwić, skoro hotel odwiedzają goście z całego świata, mający różne nawyki żywieniowe. Jako ciekawostkę zapamiętamy, że nie mogliśmy nigdzie znaleźć masła. Spodziewaliśmy się go w małych plastikowych pojemniczkach, ale okazało się, że do masła jest automat, który po naciśnięciu wyrzuca na talerzyk maślane „tabletki”. 🙂

Hotel NOVOTEL CENTRUM w Warszawie. Klucz do pokoju.

Pobyt był bardzo udany, wspomnienia pozostaną do końca życia. Na kartę stałego klienta naliczono nam punkty do wykorzystania w przyszłości. Nie przypuszczaliśmy jeszcze wtedy w marcu, że kolejna uroczystość rodzinna, tym razem ślub i wesele naszego Syna będzie miała związek z kolejnym hotelem z sieci ALL – Accor Live Limitless – tym razem Mercure. Ale o tym będzie już w następnym wpisie.

Zapraszam Cię do Novotelu, jak tylko zostanie otwarty po epidemii – naprawdę warto. Rezerwacji można dokonać na stronie https://all.accor.com. Pozdrawiam. Paweł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *