PODRÓŻE,  POLSKA

Hotel Mercure Warszawa Centrum – samo życie.

Cześć. 🙂 Jak nadmieniałem w poprzednim wpisie tę historię również napisało SAMO ŻYCIE i ten tekst także nie jest sponsorowany, ale powstał w dowód wdzięczności.

Ponad rok temu nasz Syn z Narzeczoną poinformowali nas o swoim planowanym na 6 czerwca 2020 roku ślubie i weselu. Bardzo się ucieszyliśmy z Ich decyzji.

Warszawa. Zamek Królewski.

Ślub na Zamku Królewskim oraz restaurację na wesele załatwili sobie narzeczeni, a my jako rodzice zarezerwowaliśmy noclegi dla gości już w październiku w jednym z warszawskich hosteli. Opłaciliśmy całość, za co dostaliśmy jeszcze 5 % upustu. Super!

Kiedy w marcu tego roku nocowaliśmy w Novotelu Centrum, nie przypuszczaliśmy jeszcze co nawywija pandemia koronawirusa. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, właściwie do samego wesela. Dość nadmienić, że 6 czerwca był pierwszym dniem, w którym w ogóle mogło się ono odbyć. Część gości nie mogła przylecieć z zagranicy, a zresztą i tak zredukowano nam ich liczbę ze względu na „dystans społeczny”. Stąd i noclegów potrzebowaliśmy mniej. Zgodnie z ustaleniami z hostelem, mieliśmy na dwa dni przed zakwaterowaniem ostatecznie potwierdzić liczbę pokoi i osób. Jakież było nasze zdziwienie, kiedy pod koniec maja okazało się, że hostel nie odbiera maili. Zmieniła się nazwa sieci i właściciele, ale na szczęście wciąż pracuje ta sama menadżerka, która „kwaterowała” nas jeszcze w październiku. Obiecała osobiście zająć się sprawą zwrotu naszych pieniędzy, więc jesteśmy optymistami. 🙂 Hostel niestety nie był jeszcze czynny 6 czerwca, trzeba było zatem od nowa szukać noclegów.

Będąc w marcu w Novotelu kontaktowaliśmy się z przesympatyczną Panią Teresą – tamtejszą menadżerką, z którą wymieniliśmy kilka maili. Impuls w głowie – Pani Teresa na pewno pomoże! Wysyłamy mail – odpowiedź prawie natychmiast, że niestety Novotel Centrum również jest nieczynny. Jednak Pani Teresa zaopiekowała się nami i zaproponowała nam noclegi w Hotelu Mercure.

Hotel Mercure Warszawa Centrum należący do sieci All Accor Live Limitless.

Zajrzeliśmy na popularną wyszukiwarkę – hotel 4 gwiazdkowy z górnej półki, no ale cena niestety też. 🙁 Poprosiliśmy zatem Panią Teresę, aby w naszym imieniu wynegocjowała dla nas jakieś dobre warunki i tak się stało! 🙂 Zadziałały zniżki z programu lojalnościowego ALL – Accor Live Limitless, który mieliśmy jeszcze z Novotelu Centrum. Wszystko działo się bardzo szybko, dosłownie tydzień przed weselem. Pani Teresa sama kontaktowała się w naszym imieniu z Panią Dorotą z Hotelu Mercure, bo my naprawdę nie mieliśmy już głowy na to wszystko. Wymieniliśmy przez 2 dni chyba z 10 maili. Udało się załatwić dla nas pokoje ze śniadaniami i garażem.

Mieliśmy świadomość, że pracownicy hoteli zajmują się z założenia nocowaniem gości, ale nie przypuszczaliśmy, że w tak profesjonalny sposób organizują całe imprezy rodzinne. Wszystko na miejscu czekało na nas tak, jak ustaliliśmy. Mogliśmy zakwaterować się 2 godziny wcześniej niż doba hotelowa, aby zdążyć przygotować się na ślub.

Hotel Mercure Warszawa Centrum. Widok na Złote Tarasy.

Hotel Mercure Warszawa Centrum to część dużej sieci hotelowej Accor z programem lojalnościowym ALL – Accor Live Limitless. Znajduje się w znakomitej lokalizacji przy ulicy Złotej – naprzeciwko „Złotych Tarasów” i na wprost Pałacu Kultury.

Hotel Mercure Warszawa Centrum w świetle zachodzącego słońca.

Wieczorem zastał nas przepiękny widok, kiedy po pochmurnym dniu przed samym zachodem wyszło słońce i oświetliło wszystko na purpurowo :).

Hotel Mercure Warszawa Centrum należący do sieci All Accor Live Limitless. Nasz pokój.

Przemiła obsługa na każdej zmianie, piękne lobby, w którym rosną drzewa. Pokoje eleganckie i dobrze wyposażone – no w końcu 4 gwiazdki zobowiązują 🙂 , czysto i schludnie. Niestety ze względu na wymogi podczas pandemii nieczynna była strefa fitness. Nie można było też korzystać ze szwedzkiego bufetu podczas śniadania. Mimo to nikt nie wyszedł z hotelu głodny, ponieważ do wyboru były 3 rodzaje zestawów śniadaniowych, które można dostać do pokoju lub zjeść w restauracji Wine Stone.

Hotel Mercure Warszawa Centrum. Śniadanie .Zestaw klasyczny
Hotel Mercure Warszawa Centrum. Śniadanie. Zestaw lekki

Wybraliśmy zestaw klasyczny i lekki i jedliśmy w restauracji, ale bez obaw, bo wszystkie sprzęty były na bieżąco odkażane. Zresztą odkażalniki były wszędzie, począwszy od garażu, a skończywszy na windzie.

Wesele się udało, wspomnienia pozostaną na zawsze. I znów podkreślam, że to nie hotele nocują podróżnych, ale LUDZIE nocują LUDZI. Jesteśmy bardzo wdzięczni Pani Teresie i Pani Dorocie i wnioskujemy o premie dla Nich. 🙂

Zapraszam Cię do hoteli z sieci ALL – Accor Live Limitless. Naprawdę warto. Wspaniali ludzie, eleganckie pokoje i piękne wspomnienia. 🙂 Rezerwacji można dokonywać na stronie https://all.accor.com. Pozdrawiam. Paweł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *