WSPOMNIENIA

Pierwszy krok.

Tysiącmilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku (Konfucjusz).

Mam na imię Paweł i od urodzenia mieszkam w Kutnie. Serdecznie witam Cię na moim blogu. Fajnie, że jesteś!

No to zaczynamy! Tak jak w nagłówku powiedział chiński filozof Konfucjusz 500 lat p.n.e. Stawiam pierwszy krok.

Trudno było się zabrać, oj trudno. Zbierałem się od około 3 lat, ale impulsem był konkurs na Fly4free, w którym za własne wspomnienia z Norwegii z 1992 roku wygrałem książkę Ani i Marcina Nowaków pt. „Podróżuj lepiej”.

„Zawsze miałeś lekkie pióro” – powiedziała moja żona Edyta. Zna mnie przecież jak nikt inny, bo aż od liceum.

A może by tak zacząć w końcu pisać bloga? – pomyślałem sobie. Nie tylko pisać po to żeby pisać, ale dzielić się swoim doświadczeniem, tym co przeżyłem i jakie popełniłem błędy.

Tak. Będzie o podróżowaniu i o bieganiu – to moje pasje, do tego dochodzi jeszcze ogród – będą więc też odniesienia do roślin, które z żoną kochamy, ale w tytule już się nie zmieściło. Bo jakby to brzmiało: travelandrunandgarden – dziwnie, prawda? 🙂 Czasem pojawią się w tekście jakieś „złote myśli”, które mnie w życiu bardzo pomogły, a dziś mam nadzieję pomogą i Tobie.

Pierwszy krok – kilka razy w życiu udało mi się go zrobić, ale do bloga zawsze brakowało mi odwagi. Dziś jednak wiem, że choć czasem jest trudno, to żeby coś zostało zrobione, to trzeba to po prostu zrobić – innej rady nie ma.

Dziś wierzę w sukces jeśli postawię pierwszy krok. Podobnie było z bieganiem. Mój kolega, dzięki któremu biegam od maja 2015 roku powiedział mi: „Idź na trening 10 razy, jeśli ci się nie spodoba, to znaczy, że jedenasty trening nie jest dla ciebie – ale te 10 razy idź!” Poszedłem, spodobało mi się, „chwyciło” i dziś biegam.

No to zaczynam. Nie bardzo jeszcze wiem jak, bo nie jestem wielkim specem od komputerów, ale pomagają mi moje dorosłe Dzieci. Dziś wierzę, że się uda, kiedy postawię pierwszy krok.

Dzięki, że przeczytałeś mój pierwszy tekst, będzie mi bardzo miło gdy ponownie się spotkamy. Pozdrawiam Paweł. 🙂

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *